HUATEC TG-100E ile sert krom kaplama nasıl ölçülür

September 27, 2020

hakkında en son şirket haberleri HUATEC TG-100E ile sert krom kaplama nasıl ölçülür

HUATEC TG-100E ile sert krom kaplama nasıl ölçülür

 

Örnek: Çelik alt tabaka üzerinde sert krom kaplamanın ölçümü, sert krom kaplamanın kalınlığı 35μm'dir.

  1. Lastik kullanın, ölçülecek ürünün krom kaplama yüzeyindeki pasivasyon filmlerini silin.
  2. Test başlığını ölçülecek ürünün yüzeyine dikey olarak bastırın, herhangi bir sızıntı olmayana kadar yeterli bir basınç uygulayın.
  3. Elektrolitik çözelti A2, tablo 2'den seçilir, hücre bir damlalık kullanılarak 2 ml elektrolitik çözelti ile doldurulmalıdır.Hücre dolu olmayacak.(Çözelti seviyesi hücre açıklığından itibaren yaklaşık 3 mm'dir)
  4. Pipeti elektroliz hücresinin altına yerleştirin.Hücreden hava kabarcığını gidermek için emmeyi birkaç kez tekrarlayın, elektrolitik çözeltinin krom kaplama ile tamamen temas etmesini sağlar.

Not: Krom kaplamayı ölçerken karıştırıcıyı yerleştirmek gerekli değildir.

  1. Cr seçme butonunun kaplamasına ve Cr ölçüm butonuna basın.(Cr seçme düğmesinin kaplaması: - krom süslemesini ölçün - sert kromu ölçün)
  2. Sinyal fişini elektrot vidasının deliğine takın, kırmızı sinyal klipsini kaplanmış nesneye takın ve uygun bir bağlantının yapıldığından emin olun.
  3. ölçüm düğmesine basın, karıştırıcı dönmeye başlar, göstergede 15μm kalınlık gösterildiğinde durdur düğmesine basın, ardından yazdırma düğmesine basın (test cihazı normal şekilde çalışamazsa), elektrolitik çözeltiyi yenileyin, tekrar ölçüm düğmesine basın.Elektrolitik solüsyonun yenilenmesi vızıltı sesi gelene kadar 15 μm'lik bir frekansta yapılmalıdır.Sert krom kaplamanın kalınlığını kaydedin.
  4. Kullanılmış elektrolitik solüsyonu pipeti kullanarak temizleyin.Test başlığını yükseltin.Makaleyi çıkarın.
  5. Hücrenin iç yüzeyini ve contayı suyla durulayarak ve silerek temizleyin.Tekrar değiştirilmeden önce üzerlerinde herhangi bir oksidasyon ürünü olmadığından emin olun.

hakkında en son şirket haberleri HUATEC TG-100E ile sert krom kaplama nasıl ölçülür  0

Bizimle temasa geçin
İlgili kişi : Mr. Davis Chen
Tel : 8610 82921131,86 13910983110
Faks : 86-10-82916893
Kalan karakter(20/3000)